HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči převáželi ženu na saních

Krátce po půl desáté ráno vyrazili hasiči ze stanice Frýdek-Místek na pomoc posádce zdravotnické záchranné služby, která potřebovala transportovat ženu z domu do sanitního vozu. Hasiči k transportu využili čerstvě napadaného sněhu a sousedovy saně, se kterými ne ně již její soused čekal. 

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o žádosti s pomocí transportu ženy v neděli 23.1.2023 v 9:35 hod. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Frýdek-Místek. Na hasiče již na místě čekala posádka zdravotníků a ochotný soused.

Po příjezdu hasiči, po konzultaci se zdravotníky, posadili ženu na sousedem přistavené saně. Jelikož by ale při transportu hrozilo, že by žena mohla ze saní sklouznout, rozhodl se velitel použít dva popruhy RhinoEvac, kterými je vybaven každý hasič v Moravskoslezské kraji.

Popruh RhinoEvac je multiufunkční popruh, který používají hasiči k rychlému ukotvení zařízení, věcí nebo i osob, jako právě v tomto případě, nebo i k tahání materiálů a břemen.

Takto upevněnou ženu v provizorním „dopravním prostředku“ hasiči spolu se záchranáři dovezli ke 100 metrů vzdálené sanitce, kde ji společně přeložili na nosítka a naložili do vozidla.

Odkazy do noveho okna

transport_pacienta_Skalice_3

transport_pacienta_Skalice_3 

Detailní náhled

transport_pacienta_Skalice_2

transport_pacienta_Skalice_2 

Detailní náhled

transport_pacienta_Skalice_1

transport_pacienta_Skalice_1 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem