HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči pořádali konferenci na téma Společný zásah při úniku nebezpečných látek

Dva dny 18. - 19. června patřily v Peci pod Sněžkou konferenci v rámci Vlajkového projektu BEZPEČNÉ POHRANIČÍ - BEZPIECZNE POGRANICZE, reg. č. CZ.11.1.23/0.0/0.0/15_001/0000006, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Interreg V-A Česká republika - Polsko. 

Konferenci na téma Společný zásah při úniku nebezpečných látek zahájili brig. gen. Ing. František Mencl, ředitel HZS Královéhradeckého kraje, a plk. Ing. Luděk Prudil, ředitel HZS Libereckého kraje.


„Konference navazuje na další dílčí aktivity projektu Bezpečné pohraničí, kdy konferenci samotné předcházela řada workshopů a společných výcviků, které měly ukázat a prokázat možnosti spolupráce při řešení zásahů na toto téma v česko-polském příhraničí," sdělil plk. Mgr. Josef Málek z úseku Integrovaného záchranného systému a operačního řízení HZS Libereckého kraje.

Jak pokračoval, cílem těchto aktivit bylo rovněž získání vzájemného přehledu sil a prostředků, kterými jednotlivé strany v příhraničí disponují, a ověření schopnosti společného působení při řešení zásahů při úniku nebezpečných látek v příhraničí.

Zatímco první den byla na programu především prezentace společné metodiky zásahů a prezentace velkých zásahů na nebezpečné látky, dnes bylo představováno přístrojové vybavení Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč a byla provedena také praktická ukázka dálkové detekce plynných látek.

Foto: plk. Mgr. Pavlína Havlištová Martinů, DiS.

Autor: Mgr. Zdenka Štrauchová

Obrázky k článku

1.jpg1.jpg2.jpg2.jpg3.jpg3.jpg4.jpg4.jpg5.jpg5.jpg6.jpg6.jpg7.jpg7.jpg8.jpg8.jpg9.jpg9.jpg10.jpg10.jpg11.jpg11.jpg12.jpg12.jpg

vytisknout  e-mailem