HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči likvidovali požár garáže v obci Luka pod Medníkem

Ve čtvrtek 8. března krátce po 15. hodině přijalo operační středisko středočeských hasičů informaci o požáru v rekreační oblasti Luka pod Medníkem, která spadá pod Jílové u Prahy v okrese Praha-západ. 

K události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jílové a dobrovolné jednotky obcí Jílové, Těptín a Zvole. Na místo byla vyžádána také hlídka Policie ČR a posádka zdravotnické záchranné služby.

První jednotka vyjela za necelou minutu od vyhlášení poplachu a na místě byla za osm minut. Při příjezdu byl zjištěn rozvinutý požár garážového přístřešku s osobním automobilem uvnitř, který se šířil na střechu přilehlého objektu. Hasiči v dýchací technice zasahovali pomocí tří vodních proudů a podařilo se jim zabránit rozvoji požáru, který přeskočil na část střechy vedlejší chaty.

Velitel zásahu zorganizoval kyvadlovou dopravu vody pomocí cisteren. Řetězovými motorovými pilami byly následně rozebírány konstrukce za účelem zabránění skrytého šíření požáru. Místo zásahu bylo průběžné kontrolováno termokamerou. Po více než dvou hodinách byl zásah ukončen a hasiči se vrátili na své základny. Na místě dokončoval svoji práci už jen vyšetřovatel příčin požárů.

Při zásahu nebyl nikdo zraněn, škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun, hasiči uchránili majetek za půl milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci osobního automobilu zaparkovaném v přístřešku.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem