HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dva zranění po srážce osobního vozu a traktoru

Zranění dvou osob si vyžádala nehoda, která částečně uzavřela silnici, ve čtvrtek 2.3.2023, v obci Horní Životice v okrese Bruntál. Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby Moravskoslezského kraje. 

Krátce po 5. hodině ranní, ve čtvrtek 2.3.2023, obdrželo operační středisko hasičů informaci o nehodě osobního vozu a traktoru. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Bruntál a také jednotka dobrovolných hasičů z Horního Benešova.

Při střetu osobního vozu a traktoru, došlo k zaklínění spolujezdkyně osobního vozu. Hasiči nejprve, za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, odstranili sloupek vozidla a poté za pomocí páteřové desky vyprostili zaklíněnou osobu, kterou následně předali do péče přítomným zdravotníkům. Po prvotním ošetření zraněné zdravotníky, pomohli hasiči s jejím transportem do vrtulníku, který ji následně přepravil do nemocnice. Druhý zraněný, řidič osobního vozidla, byl při příjezdu hasičských jednotek již mimo vozidlo a jeho transport do nemocničního zařízení byl realizován sanitním vozem pozemní cestou.

Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru, na únik provozních kapalin použili sorbent. Do ukončení šetření nehody Policií ČR, hasiči, kyvadlově, usměrňovali dopravu. Následně odklidili trosky havarovaných vozidel a zajistili komunikaci zpět do původního stavu.

Odkazy do noveho okna

Horni_Zivotice1

Horni_Zivotice1 

Detailní náhled

Horni_Zivotice2

Horni_Zivotice2 

Detailní náhled

Horni_Zivotice4

Horni_Zivotice4 

Detailní náhled

Horni_Zivotice3

Horni_Zivotice3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem