HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dopravní nehoda tří kamionů uzavřela Pražský okruh

V pátek 26. dubna před devátou hodinou byla středočeským hasičům ohlášena dopravní nehoda tří nákladních automobilů na Pražském okruhu D0 poblíž obce Hodkovice v okrese Praha-západ. 

K nehodě na 2. kilometru ve směru od plzeňské dálnice k brněnské vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Říčany a Jílové. V rámci mezikrajské pomoci byli k události vysláni i hasiči HZS hl. m. Prahy ze stanic HS-4 Chodov a HS-8 Radotín.

Nehoda dálnici D0 v uvedeném směru zcela uzavřela a kolony se tvořily k Cholupickému tunelu. Řidiči nejprve tzv. záchrannou uličku nevytvořili, ale následně vznikla a zůstala volná do průjezdu všech vozidel integrovaného záchranného systému, které k události směřovaly.

Po příjezdu na místo hasiči poskytli předlékařskou pomoc jednomu zraněnému řidiči. Současně zajistili protipožární opatření na všech vozidlech a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Pár minut po desáté hodině bylo místo nehody předáno Policii ČR. Odtah havarovaných vozidel zajistí specializovaná firma. Kolem poledne uvolnila policie v místě nehody jeden jízdní pruh.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem