HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dopravní nehoda na Kroměřížsku si vyžádala jeden lidský život

(25.03.2024) Silnice byla uzavřena do večerních hodin. 

Tragická dopravní nehoda uzavřela dnes dopoledne silnici u obce Jankovice na Kroměřížsku. Okolo deváté hodiny ranní se zde střetl nákladní automobil, vezoucí kamení, s osobním vozidlem. Obě auta sjela přes svodidla z kopce mimo cestu a skončila na poli. Na místě nehody se sjely čtyři jednotky hasičů. Ty pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostily zraněného řidiče osobáku. Ten však utrpěl při střetu zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Řidič nákladního vozidla taktéž utrpěl zranění. Hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc a poté jej transportovali do sanitního vozu.

2.jpg

U vozidel hasiči provedli protipožární opatření a odpojení autobaterie. Taktéž u automobilů došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zachytávali. Z kamionu přečerpali naftu a olej a přípravili jej tak k bezpečnému vytažení na cestu. Taktéž zpřístupnili manipulační prostor pro vyprošťovací techniky. Museli tak odstranit poškozená svodidla a pořezat porost, rostoucí podél komunikace. 

5.jpg

Po ukončení vyšetřování okolností a příčiny nehody Policií ČR hasiči pomáhali s vytažením nákladního a osobního auta zpět na cestu, což nebylo jednoduché vzhledem k místu události. Na závěr hasiči uklidili komunikaci a přilehlé okolí, a to ve spolupráci s pracovníky správy a údržby silnic, neboť na mnoha desítkách metrech nejen silnice se nacházelo kamení a části vozidel.

6.jpg

Silnice mezi obcemi Jankovice a Hlinsko pod Hostýnem byla uzavřna téměř do deváté hodiny večerní. 

🚒 Zasahující jednotky:
HS Holešov
HS Bystřice pod Hostýnem
CHS Zlín
JSDHO Holešov

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem