HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Děti obdivují práci hasičů, hasiči mají radost ze znalostí dětí

22. června 2018 - (Ivana Svitáková) - Dne 21. června 2018 navštívili pražští hasiči, a sice zástupci odboru prevence a zásahoví hasiči ze stanice v Holešovicích – Praha 9, děti v družině na základní škole Litvínovská 500, Praha 9. 

Děti ze ZŠ Litvínovská, Praha Děti vytvořily skupinky a seznámily se s „hasičskými“ tématy, které pak prezentovaly a odpovídaly na další otázky hasičů. Děti se následně vystřídaly u cisternové automobilové stříkačky a prohlédly si její vybavení. Zásahoví hasiči dětem zodpověděli nejrůznější otázky
a v neposlední řadě si děti vyzkoušely „hasit“. 

Po zelených šipkách

Děti ZŠ Litvínovská , PrahaZnalosti dětí z navštívené školy byly výborné. Děti se skvěle orientují v národních číslech tísňového volání, dokážou vyjmenovat širokou škálu činností hasičů, dokázaly přesně odpovědět na otázky, co je detektor kouře nebo kde ve škole nebo doma najdou přenosný hasicí přístroj. Na otázku, co by dělaly, kdyby byly v obchodním domě a došlo k zakouření prostoru, děti věděly, že si mají chránit ústa a nos kvůli dýchání a po „zelených šipkách“ utéct ven.

Hasiči děti upozornili na nebezpečí, která mohou hrozit o prázdninách. Zopakovali s nimi např. bezpečnostní pravidla při rozdělávání ohně v přírodě, ale také, co dělat při vznícení oblečení.

 

Ze statistiky hasičů

V roce 2017 děti způsobily na území hl. m. Prahy celkem 4 požáry se škodou 960 tisíc korun“, řekl mjr. Ing. Bohdan Mrózek z odboru prevence HZS hl. m. Prahy.

V zákoně o požární ochraně se dočteme, že přestupku se dopustí ten, kdo zanedbá dohled nad osobami, které nemohou posoudit následky svého chování. To znamená i dozor nad dětmi. Za tento přestupek hrozí pokuta do 25 000 korun“, upřesnil mjr. Ing. Mrózek.

(§ 78 zákona č. 135/1985Sb., zákon o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů).

kpt. Ing. Ivana Svitáková
odbor prevence HZS hl. m. Prahy
foto mjr. Ing. Mrózek a kpt. Ing. Svitáková

kontakt: tiskový mluvčí HZS hl. m. Prahy -  mjr. Bc. Martin Kavka, tel. : 778 547 808

http://www.hzscr.cz/clanek/vzdelavaci-programy-prazskych-hasicu-jsou-dlouhodobe-velmi-zadane.aspx

vytisknout  e-mailem