HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den s modrým majákem v Uherském Hradišti

V pátek 27. května 2016 se konal na náměstí v Uherském Hradišti další ročník úspěšné preventivně výchovné akce Den s modrým majákem.  

Pořadatelem byla jako již tradičně u této akce Policie České republiky. Profesionální hasiči připravili dětem statickou ukázku „velké“ a „malé“ Tatry, dále pak velitelského vozu nebo automobilu vyšetřovatele příčin požárů. Děti se například dozvěděly, že „velkou“ Tatru hasiči využívají především u požárů a „malou“ i u všech ostatních zásahů. Dospělému doprovodu pak bylo mimo jiné objasněno, že s nákupen tří ze čtyř těchto vozidel finančně pomohly dotační tituly Evropské unie.

Příslušníci ze stanice Uherské Hradiště (kteří včera zasahovali také u těžké nehody - viz. samostatný článek) se společně s ostatními složkami integrovaného záchranného systému zapojili i do simulovaného zásahu u dopravní nehody.

Odhadem několik stovek dětí si tak kromě příjemně stráveného dopoledne odnáší i cenné rady do života, například jak se mají chovat, aby pomoc hasičů nepotřebovaly, a jak si ji v případě potřeby naopak přivolat.

Autor: por. Ing. Adam Fuksa, nprap. Pavel Duda, HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem