HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den požární bezpečnosti HZS Královéhradeckého kraje

Přijďte 12. září 2019 do OC Futurum v Hradci Králové. 

Den požární bezpečnosti je pravidelně pořádán HZS kraji ve spolupráci s Českou asociací hasičských důstojníků. Jde o symbolický den a to pátek třináctého. Letošní ročník připadá na září a v Královéhradeckém kraji se bude konat již tradičně v OC FUTURUM Hradec Králové, a to již ve čtvrtek 12. 9. 2019 od 9 hodin do 16 hodin.

Letošní ročník této akce je zaměřen na téma příjezdových komunikací a nástupních ploch pro jednotky požární ochrany. Jde o problematiku velmi závažnou, protože zejména sídliště jsou velmi často přeplněna osobními vozidly a velká mobilní požární technika se nemůže dostat k objektu, kde je vyžadována pomoc hasičů. V mnoha případech není možné ustavit výškovou techniku, která by významným způsobem napomáhala případné evakuaci a záchraně ohrožených osob zejména ve výškových objektech. Příslušníci HZS budou při preventivní akci  apelovat na občany, aby udržovali volné příjezdové cesty i nástupní plochy pro požární techniku, tyto jsou označeny dopravní značkou s dodatkovou tabulkou. Mělo by tedy být každému jasné, že toto je místo pro hasiče a ne pro jejich osobní vozidla.

Při akci se rovněž příslušníci HZS zaměří na základní principy požární bezpečnosti v bytových a rodinných domech. Návštěvníci si budou moci s odborníky popovídat na různé otázky požární ochrany, ale i ochrany obyvatelstva. Jedním ze základů požární bezpečnosti je včasné zjištění požáru a k tomu nám slouží autonomní detektor kouře - na akci bude rozdáno 50 ks těchto hlásičů.

Neváhejte a přijďte se s námi poradit o požární bezpečnosti nejen v domácnosti. Na akci srdečně zvou hasiči Královéhradeckého kraje.

HZS_HK_nástupní plochy.jpg

Odkazy do noveho okna

HZS prevence (1)

HZS prevence (1) 

Detailní náhled

HZS prevence (2)

HZS prevence (2) 

Detailní náhled

HZS_HK_nástupní plochy

HZS_HK_nástupní plochy 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem