HZS Moravskoslezského kraje

Vaše důvěra je náš závazek

Česká republika získala na MS hasičů v cyklistice celkem 24 medailí, Belgie 12

Tři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile získala česká výprava během nedělního silničního závodu kolem Klimkovic (26.8.202) v rámci Mistrovství světa hasičů v cyklistice, jehož se zúčastnilo 15 cyklisticky vyspělých zemí. Třídenní šampionát, který v neděli skončil, tak znamenal pro Českou republiku celkem 24 cenných kovů. Druhá Belgie jich získala polovinu…

V neděli získali všechny tři kovy cyklisté v kategorii 31 až 40 let, zlato Daniel Treml, stříbro Michal Přecechtěl a bronz Zdeněk Tomeček (trať 78 km). Dvě medaile získaly pro ČR ženy, stejně jako při sobotní časovce byl první Veronika Kotalová a třetí Zuzana Wernerová (trať 42 km). A mezi nimi opět stříbrná (jako při časovce) Belgičanka Sabine Bombaert(ová). Ta navíc zvítězila v pátečním závodě horských kol v ostravském Bělském lese.

Zlato přidal v neděli do skvělé české série ještě Vladimír Baťa v kategorii nad 61 let (trať 48 km). Stříbrné medaile ještě vybojovali Tomáš Berger (kat. 18-30, 78 km) a Daniel Kouřil (kat. 41-50, 60 km). Třetí bronz v neděli získal Petr Baran (kat. 51-55, 60 km), v sobotu v časovce stříbrný.

Česká výprava tak získala 8 zlatých, sedm stříbrných a devět bronzových medailí (v pátek na horských kolech 9, v sobotu v časovce 6 a v neděli v silničním závodě 9). Belgie celkem 4 zlaté, šest stříbrných a dvě bronzové medaile. Itálie pojede domů se 7 zlatými a třemi bronzovými (bez stříbra…)

V sobotu získaly zlato a bronz na trati časovky (pro všechny dlouhé 21 km) české ženy-hasičky: první byla Veronika Kotalová, bronz brala Zuzana Wernerová. Po zlatu dostali Zdeněk Šlehofer v kategorii 61 až 65 let a Stanislav Pilecki v kategorii 56 až 60 let. Stříbro přidal Petr Baran v kategorii 51 až 55 let, bronz Marcel Bában v kategorii 31 až 40 let.

Zlatou medaili pro ČR získal v pátek dopoledne na horském kole v disciplíně cross country v kategorii 41 až 50 let Tomáš Veselý (trať 20,8 km) a bronzovou Daniel Kouřil, v kategorii 51 až 55 let stříbro Jiří Sedláček. Ženy jely tentokrát v jediné věkové kategorii – za vítěznou Belgičankou Sabine Bombaert(ovou) druhá skončila Pavlína Maráčková a třetí Šárka Chmurová. Jely 15,6 km.

A již v pátek dopoledne – stejně jako v neděli - slavila početná česká výprava jednoznačný triumf v kategorii od 31 do 40 let – a to plnou bednu! Vítězem se stal Petr Dobrý, stříbrný byl Zdeněk Tomeček a bronz bral Michal Přecechtěl. V kategorii od 18 do 30 let doplnil sbírku českých medailí třetím místem Adam Kauer. Obě trati měřily 26 km.

Jubilejní 30. ročník šampionátu se od pátku do neděle (tedy 24. až 26.8.2012) konal v Ostravě a okolí, a to poprvé na území ČR. Zúčastnilo se jej 220 cyklistů a cyklistek z 15 zemí světa.