Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Hasiči mají nové mistry ČR v požárním sportu

29. 8. 2016 (Nicole Zaoralová) - Ve dnech 26. – 28. srpna 2016 se v Brně konalo 45. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru České republiky a 63. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu. Jednalo se již o šesté společné mistrovství profesionálních a dobrovolných hasičů a opět nezklamalo ani závodníky ani diváky.

Krásné, i když velmi teplé počasí, skvělá atmosféra, výborná organizace a hlavně možnost zase po roce potkat kamarády a kolegy ze všech koutů České republiky. Letos se do Brna sjelo 700 nejlepších hasičských sportovců z řad profesionálů i dobrovolníků, z řad mužů i žen. A to, že celý rok pilně trénovali, bylo vidět i na jejich výsledcích. Během tří dnů sportovních klání padly hned dva ženské národní rekordy.

výstup.jpgV pátek odstartovalo mistrovství divácky atraktivní disciplínou výstup do 4. podlaží cvičné věže. Tato disciplína byla k vidění v samém srdci Brna - na náměstí Svobody. 14 metrů vysoká věž se 3 nadzemními patry se tyčila mezi návštěvníky mistrovství a vyzkoušela výbušnou sílu rukou s koordinací nohou všech závodníků. Soutěžili nejen profesionálové, ale i dobrovolní hasiči. Do prvního patra vystoupily v rámci soutěže i ženy a dorost.

Nejlepšího času dosáhl Kamil Bezruč z HZS Moravskoslezského kraje s časem 13,41 s. Pro druhé místo se na vrchol vyhoupl Karel Ryl z HZS Moravskoslezského kraje s časem 13,48 s. Třetí místo putovalo do Královéhradeckého kraje zásluhou času Václava Novotného 14,59 s. Ve finálovém rozběhu si pro titul absolutního mistra doběhl Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje s krásným časem 13,47 s.

thumbs_IMG_2637.jpgSobotní dopoledne patřilo na stadionu VUT Pod Palackého vrchem v Brně disciplíně běh na 100 m s překážkami. Ani vysoké teploty nevzaly závodníkům formu a divákům elán pro fandění.

Mezi profesionálními hasiči se na 1. místo dostal Jakub Paulíček z HZS Pardubického kraje s časem 15,76 s, druhý byl Jiří Volf z HZS Královéhradeckého kraje s časem 16,09 s a třetím byl Vladislav Filip z HZS Středočeského kraje s časem 16,13 s.

Skvělého času dosáhl slovenský borec Marián Rerko, který doběhl s časem 16,08 s, což by ho řadilo na 2 příčku. Absolutním mistrem republiky se stal dobrovolný hasič Martin Lidmila z SDH Zbožnov s časem 15,55 s.

V této disciplíně se dařilo i ženám, Šárka Jiroušová z SDH Poniklá překonala svůj loňský národní rekord a letos si s časem 15,97 s doběhla opět pro prvenství. Svůj rekord překonala již po čtvrté v řadě.

thumbs_IMG_3372.jpgV odpoledním horku čekala na závodníky ještě štafeta 4 x 100 m s překážkami. I přes vysoké teploty se družstvu SDH Chválenice B podařilo překonat skvělým výkonem 61,13 s národní rekord, který do dnešního dne držely ženy z SDH Kvasiny z roku 2010 (61,23 s).

Mezi profesionály si nejlépe vedli borci z HZS Moravskoslezského kraje s časem 53,94 s. Druzí se umístili závodníci z HZS Zlínského kraje čas 55,31 s a bronzoví byli Ústečtí s časem 56,58 s.

útok sk.jpgVrcholem celého mistrovství byl v neděli dopoledne již tradičně požární útok. Zlato si z mistrovství odvezlo družstvo z HZS Zlínského kraje díky času 22,46 s. Stříbro vybojovala sedmičlenná delegace z HZS Olomouckého kraje (čas 23,44 s). Na třetí příčce se umístili sportovci z HZS Moravskoslezského kraje s časem 23,99 s.

Zdroj tabulka a foto: HZS Jihomoravského kraje
Podrobné informace z Mistrovství ČR v požárním sportu a všechny výsledky naleznete na: http://mrps2016.cz/