HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zraněného řidiče museli hasiči z vozidla vyprostit

(19.5.2017) Na místě dopravní nehody dvou vozidel ve Zlíně – Jaroslavicích zasahovali profesionální hasiči z nedaleké centrální stanice. 

K dopravní nehodě osobního vozidla a dodávky došlo bezprostředně před devátou hodinou dopolední. Podle oznamovatele zůstal jeden z řidičů ve vozidle zaklíněn. Na místo události byly vyslány dva zásahové automobily profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín.

Hned po příjezdu poskytli hasiči zraněnému a zaklíněnému řidiči osobního vozidla předlékařskou pomoc a zafixovali jeho krční páteř. Pomocí hydraulických vyprošťovacích zařízení pak odstranili sloupek karoserie mezi dveřmi řidiče a zadního spolujezdce, odtrhli zadní dveře a vytvořil prostor pro přístup ke zraněnému a pro jeho vytažení. Při vyprošťování byl zraněný v péči záchranářů, kteří na místo dorazili hned za hasiči.

Po přenesení zraněného do sanity a jeho transportu do nemocnice hasiči zajistili místo nehody, která zcela zablokovala místní komunikaci, zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a pomocí sorbentů likvidovali uniklé provozní kapaliny.

Jeden ze zasahujících hasičů také poskytl posttraumatickou pomoc rodinnému příslušníku zraněného řidiče, který se dostavil na místo události.

Řidič dodávky vyváznul z nehody bez zranění.

Ještě před návratem na stanici hasiči místo nehody uklidili.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem