HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zasahující hasiče ohrožovaly padající stromy.

Od 11:55 hodin zasahovali profesionální hasiči z Uherského Brodu při odstraňování popadaných stromů mezi obcemi Vápenice a Vyškovec. 

Po celý dnešní den byly vysílány jednotky hasičů na místa technických zásahů, kdy odstraňovaly následky po včerejším silném větru, který zasáhl některé lokality kraje. Výjezdy hasičů však nenabyly žádné větší intenzity a na místech zásahů nedošlo k žádným komplikacím nebo vzniku škod na majetku. Jedinou výjimkou byl zásah uherskobrodských profesionálních hasičů.
 
V 11:52 hodin přijal operátor tísňové linky oznámení o pádu stromu na komunikaci mezi obcemi Vápenice a Vyškovec. Po příjezdu hasičů na místo bylo velitelem zásahu upřesněno, že se jedná o tři vzrostlé stromy a k jejich odstranění bude potřeba nasadit těžkou techniku.
 
Zatímco se hasiči pustili do postupného rozřezávání stromů, pokoušeli se operační důstojníci kontaktovat vedení okolních obcí a majitele lesního pozemku s žádostí o poskytnutí techniky. Jak bylo ale zjištěno, stroje byly nasazeny na odstraňování škod přímo v lesních lokalitách.
 
Práci hasičů na místě zásahu také komplikovalo riziko pádu dalších stromů. Po zprůjezdnění části komunikace opravdu došlo k pádu dalšího stromu na komunikaci. Z bezpečnostních důvodů proto bylo dohodnuto s policisty, že komunikace bude uzavřena a odstranění popadaných stromů bude provedeno až to bezpečnost dovolí. Po zajištění značení uzávěry se jednotka vrátila na svou stanici.
 

 

Autor:              por. Bc. Libor Netopil              tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

                         950 670 121                           telefon

                         libor.netopil         email

vytisknout  e-mailem