HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vzdělávání seniorů na Příbramsku

V lednu letošního roku se nás obrátilo vedení příbramské Knihovny Jana Drdy s prosbou o školení Klubu seniorů, který při knihovně působí. Před samotnou akcí jsme si vyjasnili, co by především seniory z činnosti hasičského záchranného sboru mohlo zajímat. 

V úterý 14. února jsme během přednášky přítomným vysvětlili organizační strukturu HZS, činnost a úkoly jednotlivých pracovišť územního odboru HZS Příbram i jeho tří stanic. Každoroční ověřování tělesné zdatnosti a odborné způsobilosti příslušníků vzbudilo podiv. Že hlavní náplní hasičů už dávno není jen hašení požáru, pochopili po zhlédnutí tabulky se statistickými údaji za rok 2016.

Prostřednictvím instruktážních videí a fotografií z hasebních zásahů jsme se jim snažili ukázat následky neopatrného chování především v domácnosti, které vede k požárům. Během následné diskuse se senioři dozvěděli, jak správně používat hasicí přístroje, jaké úskalí v sobě skrývají „prodlužováky“ i jaké problémy může přivodit rychlovarná konvice nebo zapomenutý rozpálený olej na pánvi. Za všechny „dobré rady“ nás senioři na závěr odměnili potleskem. 

kpt. Bc. Irena Dvořáková
mjr. Ing. Jan Hašek
ÚO HZS Příbram

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem