HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vážná nehoda zkomplikovala provoz na Pražském okruhu u Jesenice

Ve středu 22. listopadu krátce po půl třetí odpoledne přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě dodávky a kamionu na Pražském okruhu poblíž Jesenice ve směru k letišti. 

Operační důstojník vyslal k události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Jílové a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Dolní Jirčany. Hasiči se k nehodě dostávali velice obtížně, neboť někteří neukáznění řidiči ve vytvořených kolonách blokovali svými vozidly volný průjezd záchranných složek.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že dodávkové vozidlo, které zezadu narazilo do kamionu, je zcela zdemolované a zraněný řidič je už v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči dále prověřili, zda se v kabině dodávky nenachází další osoby, protože jinak by zřejmě měla nehoda tragické následky. Vzhledem k tomu, že při střetu uniklo větší množství provozních kapalin, provedli hasiči sanaci zasaženého místa pomocí sorbentu.

Po zadokumentování nehody dopravní policií odtrhly jednotky pomocí navijáku obě vozidla od sebe a následně odstřihly část kabiny z důvodu snadnějšího nakládání havarovaného vozidla na odtahovou službu. Kamion odjel z místa kolize po vlastní ose. Co bylo příčinou nehody, bude předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR. Hasiči ukončili zásah krátce po půl páté a vrátili se na své základny.

Jak už bylo uvedeno výše, tato událost opět poukázala na celorepublikový problém v chování řidičů při příjezdu ke koloně stojících nebo pomalu jedoucích vozidel, zejména na dálnicích a rychlostních komunikacích, kdy velmi často nevytvoří takzvanou „záchrannou uličku“, nenechají si dostatečný odstup a zablokují tak vozovku pro rychlý a bezpečný průjezd vozidel složek IZS.

Výukové video HZS Jihomoravského kraje:

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem