HZS Moravskoslezského kraje

Vaše důvěra je náš závazek

V Ostravě se už po dvaadvacáté utkali hasiči o pohár ředitele HZS MSK ve futsalu, cena putuje do Zlínského kraje

V pátek a sobotu 25. a 26. listopadu 2016 se ve sportovní hale SPŠ Ostrava konal už dvaadvacátý ročník turnaje O pohár ředitele HZS Moravskoslezského kraje ve futsalu.

Na hrací plochu střední školy nastoupilo celkem dvanáct týmů a to nejen z “domácího” kraje, ale také z kraje Jihomoravského, Zlínského či z Vysočiny. Nechyběl ani tradiční zahraniční účastník - hasiči z Bratislavy.

Herní systém spočíval v rozdělení družstev na dvě skupiny, z každé z nich pak čtyři týmy postoupily do čtvrtfinále. To už následně probíhalo vyřazovacím způsobem.

Poslední dva zápasy, které rozhodly o umístění “na bedně”, proběhly v sobotu v podvečer. Bronz v nich vybojovali hasiči z Karviné (porazili HZS Kraje Vysočina 4:1), stříbro jejich kolegové z Vítkova a zlaté medaile včetně putovního poháru si odvážejí hasiči ze Zlínského kraje. Ti zvítězili v dramatickém finálovém zápase nad Vítkovem 1:0.

Ceny vítězům předali zástupci Sportovního klubu HZS MSK, putovní pohár pak plk. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D.