HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Kladně shořel autobus s pohonem na zemní plyn

V sobotu 9. ledna krátce před půl šestou ráno přijala linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru autobusu v kladenské Smečenské ulici. 

Na místo byla ihned vyslána profesionální jednotka hasičů z centrální stanice v Kladně s rychlým zásahovým vozidlem Volkswagen Transporter, cisternovou automobilovou stříkačkou na podvozku Mercedes Benz a vyšetřovacím automobilem Toyota Hilux.

Šest minut po ohlášení události bylo první vozidlo hasičů na místě a provedeným průzkumem bylo zjištěno, že požár je většího rozsahu. Dále bylo zjištěno, že autobus je poháněn palivem CNG, které je umístěno v tlakových lahvích ve střešní nástavbě. K události byl následně vyslán velitel čety se Škodou Yeti a také cisternová automobilová stříkačka CAS 30 Tatra 815/7.

Hasičům se podařilo požár pomocí několika C proudů s pěnou a vysokotlaku dostat pod kontrolu. Následně provedli ochlazení tlakové nádrže na střeše vozidla. Podle vyšetřovatele byla příčinou požáru technická závada v motorovém prostoru. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na čtyři miliony korun.

Požár se stal při manipulační jízdě, takže v něm byl pouze řidič, který autobus zastavil u krajnice na základě signalizace závady na přístrojové desce. Podle zástupce ČSAD bylo vozidlo v provozu tři roky. 

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem