HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Třinečtí hasiči zachraňovali mladou ženu po pádu do hluboké studny

             Profesionální hasiči z Třince (HZS MSK) se zapojili v úterý 15.3.2016 do odpolední záchrany mladé ženy (ročník 1990), která se propadla shnilými prkny do hluboké studny u rodinného domku v Třinci-Starém Městě a zranila se. Hasiči ji vytáhli pomocí čtyř spojených dílů nastavovacího žebříku a lana s evakuačním trojúhelníkem a předali zdravotníkům ZZS MSK.

            Mladá žena při chůzi po zahradě propadla listím zasypanými nahnilými prkny, které zakrývaly hlubokou studnu, odhadem do hloubky 12 metrů. Skončila ve vodě na hladině, když se nohama zapřela o betonové skruže. Nehodu viděli její příbuzní, kteří okamžitě zavolali na tísňovou linku hasičů.

            Na místo vyjely po půl čtvrté odpolední dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Třinci a Frýdku-Místku. Než ale přijeli hasiči z okresního města, třinečtí už mladou ženu dokázali úspěšně vytáhnout.

            Na její záchranu použili lano s evakuačním trojúhelníkem, zvaným „triangl“ a čtyři díly nastavovacího žebříku, také uchyceného na laně. Jeden z hasičů se spustil do hloubky a triangl pomohl upevnit na tělo mladé ženy, která byla při vědomí a s hasiči komunikovala. Pak ji kolegové vytáhli až nahoru. Zásah hasičů trval maximálně 15 minut.

Odkazy do noveho okna

zachranastudnaTrinec (1)

zachranastudnaTrinec (1) 

Detailní náhled

zachranastudnaTrinec (2)

zachranastudnaTrinec (2) 

Detailní náhled

zachranastudnaTrinec (3)

zachranastudnaTrinec (3) 

Detailní náhled

zachranastudnaTrinec (4)

zachranastudnaTrinec (4) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem