HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Také hasiči se budou účastnit Dnů NATO 2017

O nadcházejícím víkendu (16. – 17. září 2017) se také hasiči budou účastnit Dnů NATO 2017. Budeme se podílet nejen na organizačním a bezpečnostním zajištění celé akce, ale také předvedeme moderní techniku HZS Moravskoslezského kraje a Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína.

Letos budou moci návštěvníci akce na statické ukázce zhlédnout z vybavení HZS Moravskoslezského kraje univerzální výjezdový vůz CAS 20 Mercedes-Benz Econic, který je vybaven pro všechny typy zásahů, dále velkokapacitní cisternový automobil CAS 30 na podvozku Tatra 815-7 používaný u velkých požárů, který je také vybaven unikátním zařízením na výrobu suché pěny. Vystaven bude také speciální olejový separátor, který se používá pro odloučení ropných látek, které unikly na vodní hladinu. Dále bude možno shlédnout speciální osvětlovací kontejner používaný pro osvětlení míst zásahů za ztížených světelných podmínek a dopravní automobil, který používá na svých misích USAR tým (z angl. Urban Seach And Rescue, tedy vyhledávání a záchrana zasypaných osob při živelných pohromách v obydlených oblastech). U vystavené techniky budou přítomni zkušení výjezdoví hasiči, kteří budou připraveni odpovídat na dotazy přítomných návštěvníků.

Záchranný útvar HZS ČR z Hlučína přijede představit univerzální požární kontejnerový nosič (PKN) na podvozku Tatra 815-7, který je určen pro přepravu kontejnerů a je vybaven podélně uloženým hákem. Lze na něm přepravovat různé druhy kontejnerů. Dále představí sací bagr na podvozku MAN TGS, který je určen k nasávání mokrých i suchých materiálů (např. kapaliny, kaly, zemina, kamení, zdivo apod.) a je používán u zásahů, kde je nutno velké množství těchto materiálů rychle a efektivně odstranit.

Dynamickou ukázku obstará tým hasičů z nedaleké stanice HZS MSK v Bílovci, který opakovaně předvede vyproštění zraněné osoby po simulované dopravní nehodě. Ukázku obstarají zkušení hasiči, kteří se v rámci soutěží ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel pravidelně umisťují na předních pozicích.

Po oba dva dny budou na místě přítomni také kolegové ve stanu preventivně-výchovné činnosti, kteří budou připraveni odpovídat velkým i malým návštěvníkům na jejich rozličné dotazy. Pro malé návštěvníky budou připraveny také hry a úkoly, po jejichž splnění obdrží drobné dárky s hasičskou tématikou.

Přijďte navštívit hasiče na Dnech NATO 2017, zjistíte spoustu zajímavostí z jejich života a poznáte vybavení, se kterým pracují!

vytisknout  e-mailem