HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Středočeští hasiči procvičovali záchranu zavalených a zasypaných osob

V uplynulých dnech absolvovali vybraní příslušníci Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje čtyřdenní kurz záchrany zasypaných a zavalených osob z výkopů a závalů. 

Pod vedením instruktorů s platnou certifikací si v průběhu prvních dvou dní vyzkoušeli základy stabilizace staticky neporušených výkopů. Součástí byly i možnosti improvizace s využitím dřeva a běžně dostupných věcných prostředků, kterými jsou vybavena zásahová vozidla jednotek HZS ČR.

V dalších dvou dnech pak byly tématem nácviku staticky narušené výkopy. Na těchto situacích si účastníci kurzu vyzkoušeli různé formy taktických postupů a řešení. Dvoudenní blok byl vždy zakončen námětovou situací, kterou absolvovali příslušníci během školení, a závěrečným testem k ověření znalostí. Za úspěšné složení zkoušky získali jednotliví frekventanti certifikát o absolvování kurzu.

Školení připravili instruktoři společnosti Truzado s.r.o., která se zabývá výrobou záchranářských prvků ze dřeva z certifikovaného materiálu a zároveň pořádá kurzy záchrany zavalených a zasypaných osob a stabilizace staticky narušených konstrukcí. Poděkování patří také Záchrannému útvaru HZS ČR Zbiroh.

npor. Ing. Martin Vondra
krajský koordinátor
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem