HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár střechy haly v Libušíně se podařilo hasičům zlikvidovat po téměř pěti hodinách

Dne 21. března v 10:46 přijala linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru střechy haly v areálu bývalého dolu v Libušíně. 

Na místo události vyslal operační důstojník profesionální hasiče ze stanice Kladno a vyhlášen byl také požární poplach pro jednotku SDH Pchery, ta bohužel díky technické závadě na vozidle nebyla schopna vyjet. K místu události tak zamířila jednotka SDH Brandýsek. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár v půdním prostoru budovy, který se dále rozšiřuje na střechu.

Hasičům se podařilo požár, který byl zhruba na 100 metrech čtverečních, lokalizovat pomocí několika C proudů. Vzhledem ke špatnému přístupu bylo nutné k místu události vyslat ještě výškovou techniku ze stanice Slaný a v rámci mezikrajské výpomoci na místě zasahovala také automobilová plošina HZS hl. města Prahy. Během zásahu došlo ke zranění jednoho z hasičů, který byl s poraněním ramene převezen do kladenské nemocnice. Příčinou vzniku požáru bylo vznícení střešní konstrukce od povrchové teploty komína. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 200 000 korun, uchráněné hodnoty na jeden milion.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem