HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár poničil zahradní domek

Hasičům se podařilo zabránit větším škodám na majetku. 

Bez zranění se obešel zásah hasičů v Dolním Adršpachu na Náchodsku, kde v pondělí 19.6. kolem páté hodiny odpoledne vzplál zahradní domek dřevěné konstrukce o půdorysných rozměrech asi šestkrát pět metrů stojící nedaleko jednoho z rodinných domů.
U události zasahovali profesionální hasiči z Broumova a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů z Teplice nad Metují a Adršpachu. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že požárem jsou zasaženy veranda, štítová stěna objektu a prostor pod střechou. Oheň hasili vysokotlakým proudem a dále prováděli ochlazování stěn domku. Protože hrozilo nebezpečí z prodlení, vnikli hasiči za pomoci hasičské sekery do objektu a odsud vynesli dvě propanbutanové lahve. Žádné osoby se naštěstí uvnitř domku ani v jeho okolí nenacházely. Zcela uhašen byl požár kolem půl šesté odpoledne.
Vyšetřovatel příčin požáru stanovil výši vzniklé škody u domku na padesát tisíc korun a hodnoty ve zhruba stejné výši byly uchráněny. Ohněm byly poničeny obvodové konstrukce objektu, zplodinami hoření pak i jeho interiér. Příčina požáru je v šetření, nejpravděpodobnější variantou je úmyslné nebo nedbalostní jednání.

Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima (HZS Královéhradeckého kraje)
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

Adršpach-požár3

Adršpach-požár3 

Detailní náhled

Adršpach-požár4

Adršpach-požár4 

Detailní náhled

Adršpach-požár2

Adršpach-požár2 

Detailní náhled

Adršpach-požár1

Adršpach-požár1 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem