HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pálení dřeva skončilo požárem. Dvě popálené osoby. Jedna transportována vrtulníkem

(26.8.2017) Na místě požáru travního porostu u Mistřic na Uherskohradišťsku zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. 

Spalování dřeva na ohništi spojené podle dostupných informací  s opékáním uzenin skončilo požárem okolního travního porostu a popálením dvou seniorů. Ti se snažili požár ještě před jeho oznámením na tísňovou linku krajských hasičů sami uhasit. Žena při hašení utrpěla  popáleniny na  dolních končetinách, ruce a hlavě a muž byl popálen na horní polovině těla. Ženu musel do nemocnice transportovat vrtulník letecké záchranné služby, muž byl k dalšímu ošetření převezen sanitou.

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště se po oznámení události dostavila na místo v 12:02 hodin. V době příjezdu hasičů už travnatá plocha nehořela. Hasiči asistovali záchranářům při ošetření ženy a jejím transportu do vrtulníku. Následně ještě celou zasaženou plochu zkontrolovali, aby vyloučili opětovné rozhoření.

Přesné okolnosti  vzniku události budou nadále zjišťovat vyšetřovatelé. Vše nasvědčuje tomu, že ke vzniku požáru došlo z důvodu podcenění podmínek požární bezpečnosti v tomto teplém a dlouhodobě suchém období.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem