HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Oheň poničil chalupu ve Rtyni v Podkrkonoší na Trutnovsku

Příčinou požáru byla nedbalost. 

   V úterý dne 29.8. krátce po desáté hodině večer byl na operační středisko Královéhradeckých hasičů oznámen požár rekreační chalupy ve Rtyni v Podkrkonoší – Veselce na Trutnovsku.
   Na místo události bylo povoláno celkem šest jednotek hasičů z územních odborů Trutnov, Náchod a Hradce Králové, konkrétně se jednalo o profesionální jednotky Trutnov, Náchod a Hradec Králové a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Úpice, Červeného Kostelce a Rtyně v Podkrkonoší. Hasiči s těžkou mobilní technikou museli nejprve překonat náročný terén, protože objekt se nacházel v odlehlé lokalitě v lese na kopci.
   Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že požárem je již zcela zasažena střešní konstrukce dvoupatrové chalupy a jedná se tedy o požár většího rozsahu. Dva obyvatelé domu se nezranění nacházeli mimo objekt. Pro likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích.
   Oheň zničil střešní konstrukci, zasáhl půdní prostory, okna, dveře, poškozen byl také strop v prvním nadzemním podlaží, vybavení chalupy v přízemí, dřevěný přístřešek atd. Přímá škoda způsobená požárem byla hasičským vyšetřovatelem předběžně odhadnuta na částku dva miliony korun, uchráněné hodnoty (osobní automobil, garáž, nářadí atd.) ve výši dvě stě tisíc korun.    
   Příčinou události bylo nedbalostní jednání majitelky objektu. Od kamen na pevná paliva, které se nacházely vně budovy, došlo vlivem sálavého tepla ke vznícení palivového dříví, uskladněného v bezprostřední blízkosti kamen. Odsud se pak požár rozšířil na střešní konstrukci přístavku a střechu chalupy.
   Na místě zůstávala až do středečního rána místní jednotka hasičů, která zajišťovala dohled nad požářištěm.

Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima, por. Libor Halouzka, DiS.
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem