HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na hradecké dálnici D11 shořela v noci přepravovaná auta

V pondělí 4. prosince hodinu před půlnocí byl poblíž 22. kilometru dálnice D11 ve směru z Prahy do Hradce Králové nahlášen požár jednoho z osobních automobilů na přepravní nákladní soupravě. 

Na místo vyjelo šest jednotek – profesionální hasiči z Českého Brodu a Nymburka a dobrovolné sbory z Bříství, Lysé nad Labem, Poříčan a Sadské.

Před příjezdem první jednotky bylo na tísňovou linku upřesněno, že na nákladním automobilu s přívěsem hoří už šest vozidel z osmi. Hasiči v dýchací technice nasadili jeden vysokotlaký proud a dva další proudy s těžkou pěnou. Za deset minut měli požár pod kontrolou a následně pokračovali v hasebním zásahu.

V jednom z hořících vozidel byly uloženy dvě dvoukilogramové tlakové lahve s propan-butanem, o kterých nevěděl ani řidič soupravy. Vzhledem k poškození přívěsu a nebezpečí pádu zadního auta z horní plošiny povolal velitel zásahu na místo vyprošťovací automobil, pomocí kterého bylo vozidlo sundáno na zem. Po nezbytně nutnou dobu byla dálnice ve směru do Hradce Králové uzavřena. Zásah byl po dvou hodinách ukončen předáním místa Policii ČR.

Příčinou požáru byla technická závada na elektrické instalaci jednoho z převážených vozidel. Podle vyšetřovatele požárem vznikla škoda ve výši 1,2 mil. korun.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem