HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Metodická pomůcka pro management právnických a podnikajících fyzických osob

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje zpracoval pro management právnických a podnikajících fyzických osob metodickou pomůcku „Úloha vedoucího organizace při řešení krizových situací a dalších mimořádných událostí “. 

Pomůcka je určena představitelům právnických a podnikajících fyzických osob, které zajišťují plnění opatření vyplývajících z krizového plánu kraje, případně zpracovávají vlastní krizovou nebo havarijní dokumentaci či se připravují na řešení krizových situací a dalších mimořádných událostí a podílí se na jejich řešení. Pomůcka Vám může poskytnout základní  informace  o právních normách určujících jednání vedoucího organizace při krizových situacích a dalších mimořádných událostech, obsahuje výklad základních pojmů z oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení, objasňuje návaznost činnosti právnických a podnikajících fyzických osob na činnost orgánů krizového řízení kraje a vymezuje základní postup vedoucího organizace  při vzniku mimořádné události i při  řešení krizové situace.

Účelem pomůcky je představit co nejstručněji rámec zmíněné problematiky, která může kdykoliv zasáhnout do výkonu Vaší funkce, poskytnout Vám v ní základní orientaci a návod základních kroků v nestandardních podmínkách při vzniku mimořádné události nebo krizové situace. Cílem pomůcky není výklad krizové legislativy a detailní proškolení z oboru krizového řízení.

Metodická pomůcka ke stažení zde.

vytisknout  e-mailem