HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči zasahovali u ledovky v Beskydech, vyprošťovali autobusy i kamiony

            Tři jednotky hasičů zasahovaly od pondělního odpoledne prakticky až do půlnoci na silnici I/56 mezi obcemi Staré Hamry a Bílá (okres Frýdek-Místek), kterou postihla ledovka a byla několik hodin neprůjezdná. Během této dobu hasiči zde vyprostili mnoho uvízlých kamionů, autobusů i osobních automobilů. Evidenci počtu takto „zachráněných“ vozidel hasiči nevedli. A přivolali posypovou službu.

            Nikdo nebyl zraněn. Byla zde zaznamenána jen jedna menší nehoda mezi autobusem a nákladním automobilem. Hasiči informovali o situaci na silnici starosty obcí Staré Hamry a Ostravice.

            Už po druhé hodině odpolední sem vyrazila jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek dvěma vozidly, hlavně vyprošťovacím speciálem na podvozku Tatra 815, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů – Staré Hamry a Ostravice. Až do pondělního večera zde byla silnice uzavřena pro nákladní vozidla.

            Silnice nebyla průjezdná do 21. hodiny, kdy hasiči vyprostili jeden z posledních „překážejících“ kamionů, neschopných jízdy.

vytisknout  e-mailem