HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči trénovali v zatopené části Hranické propasti, zkoušeli si postupy při záchraně potápěče z prostor neumožňujících přímé vynoření na hladinu

Dne 5. září 2017 proběhl součinnostní výcvik potápěčů HZS Praha s potápěči České speleologické společnosti. Náplní výcviku bylo seznámení se zatopenou částí Hranické propasti a postupy při záchraně potápěče z prostor neumožňujících přímé vynoření na hladinu.

2 zp20170905A_propast_Pa76.jpg

Výcviku se zúčastnili instruktoři a potápěči s kvalifikací PIII z opěrných bodů HZS hl. m. Prahy a HZS Olomouckého kraje, společně se Speleozáchrannou službou a členy základní organizace 7-02 Hranický kras. Dvojice potápěčů HZS provedla sestup vždy s jedním speleopotápěčem do místa zvaného Zubatice a následně vynoření za sifonem v místě zvaném Rotunda.

Dále byla součástí výcviku orientace podle vodících šňůr za dodržení bezpečnostních standardů pro jeskynní potápění. Jednalo se o hloubkový ponor a k zajištění ponorů byla připravena barokomora HAUX MEDISTAR.

1 zp20170905A_propast_Pa72.jpg

Náročnější než samotný ponor byla logistika celé akce. Poděkování za přípravu a organizaci součinnostního výcviku patří kolegům kpt. Mgr. Josefu Skalkovi z úseku IZS Olomouckého kraje a kpt. Bc. Michalu Gubovi z odboru speciálních potápěčských činností a výcviku PČR.

Kompletní fotogalerii najdete na https://photos.app.goo.gl/kjmfFUcBkBxppvh83

Text: plk. Ing. David Vratislavský​ - ředitel odboru IZS HZS hl. m. Prahy

vytisknout  e-mailem