HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dvě pohárové soutěže. Dvě medaile

(17.5.2016) Úspěšný vstup profesionálních hasičů HZS Zlínského kraje do XX. ročníku Velké ceny České republiky v požárním útoku družstev HZS krajů a HZS podniků.  

12. května 2016 se v Moravské Třebové uskutečnilo druhé kolo XX. ročníku soutěží v požárním útoku družstev profesionálních a podnikových hasičů. Pořadatelem soutěže byla jednotka HZS SŽDC Česká Třebová.

Mezi 18 soutěžními družstvy nechybělo ani reprezentační družstvo profesionálních hasičů HZS Zlínského kraje. Všichni členové družstva potvrdili výbornou připravenost i souhru. Po vítězství  v obou rozbězích soutěže jim patřilo i celkové zlato. S jasnou převahou tak porazili profesionální hasiče HZS Moravskoslezského kraje a HZS Kraje Vysočina.

Velmi dobrou připravenost na nadcházející sezonu pohárových soutěží ukázali naši reprezentanti už v prvním kole, které se uskutečnilo dne 5. května v Dnebohu u Mnichova Hradiště, kde vybojovali stříbrné medaile.

Požární útok je označován jako královská disciplína požárního sportu. Při požárním útoku se snaží sedmičlenná družstva v co nejkratším čase zasáhnout a naplnit  terče pomocí vody čerpané z nádrže přenosnou stříkačkou umístěnou na základně. Voda ze stříkačky je vedena  hadicemi přes rozdělovač až k proudnicím. Soutěžní družstvo tvoří sedm členů, kteří plní dílčí úkoly v celkové souhře celého družstva. Posty se označují podle funkce nebo nástroje, který daný člen obsluhuje a jsou rozděleny následovně: strojník, savice (narážeč), koš (košař), béčko, rozdělovač, 2 proudaři.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: HZS SŽDC Česká Třebová

vytisknout  e-mailem