HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Desítky evakuovaných a zraněných.

Sedm jednotek hasičů zasahovalo po patnácté hodině na místě požáru obytného objektu na ulici Poschla ve Vsetíně. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.  

V 15:16 hodin byl na tísňovou linku krajských hasičů oznámen požár vícepodlažní obytné budovy na ulici Poschla v okrajové části Vsetína. Na místo požáru byli vyslání profesionální hasiči stanice Vsetín a současně i jednotka dobrovolných hasičů obce Jablůnka. Do čtyř minut byli profesionálové na místě.
 
Podle prvotních zjištění došlo k menšímu požáru na úrovni prvního nadzemního podlaží. Další dvě podlaží byla zakouřena. Prvotní průzkum byl velmi komplikován chaosem, který na místě vznikl. Část obyvatel objektu unikla okny v přízemí, další, kteří se nacházeli v dvou horních podlažích, se snažili z objektu dostat okny, na kterých viseli nebo z nich vyskakovali. Hasiči se snažili situaci uklidnit a za pomocí nastavovacích žebříků osoby z objektu evakuovat.
 
Velitel zásahu si nechal na místo povolat další posilové jednotky dobrovolných hasičů ze Vsetína a Valašské Polanky. Poplach byl vyhlášen také jednotce profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí a centrální stanice Zlín. Ze Zlína na místo spolu s velícím důstojníkem zamířil i evakuační autobus. V 15:28 hodin byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.
 
Samotný požár hasiči zvládli velmi rychle a soustředili se především na evakuaci asi 50 osob. Evakuované osoby byly předávány ke kontrole a k ošetření posádkám zdravotnické záchranné služby. Podle prvotních odhadů bylo zraněno téměř 35 osob. Jednalo se o intoxikaci kouřen a ve dvou případech došlo k vymknutí kotníků.
 
V 16:11 hodin byla velitelem zásahu ohlášena celková likvidace události a jednotky byly postupně odesílány na své stanice. Na místě zůstali dobrovolní hasiči ze Vsetína, kteří zajistili dohlídku po požáru. Jako posila jim přijeli i hasiči z obce Jasenka.
 
 Ve spolupráci se zástupci města bylo zajištěno náhradní ubytování. K převozu evakuovaných byl využit autobus profesionálních hasičů. Ten nakonec přepravil 32 osob.
 
Mimo hasičů a zdravotníků zasahovali na místě od počátku i policisti. Ti se budou spolu s vyšetřovateli hasičů dále zabývat okolnostmi a příčinou vzniku požáru a také vyčíslením vzniklé škody.
 

Autor:              por. Bc. Libor Netopil              tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

                         950 670 121                           telefon

                         libor.netopil         email

vytisknout  e-mailem