HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Memoriál Jana Lewinského – Studentský železný hasič ČVUT FBMI 2017

Datum konání: 17.5.2017 8:30 - 16:00

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně připravuje na středu 17. května 2017 třetí ročník divácky velice atraktivní soutěže, která se uskuteční přímo v areálu školy na Sítné. 

Jan Lewinský, který pracoval u Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty a zároveň byl studentem FBMI, tragicky zahynul v roce 2014. Záštitu nad memoriálem převzali primátor Statutárního města Kladna Mgr. Milan Volf, děkan fakulty prof. MUDr. Ivan Dylevský, DrSc., ředitel ZZS Středočeského kraje MUDr. Martin Houdek a ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslav Svatoš.

Soutěž je vypsána pro samostatné kategorie mužů a žen a mohou se jí zúčastnit studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol, kterým už bylo osmnáct let. V zásahovém obleku s přilbou a s dýchacím přístrojem na zádech jako zátěží čeká závodníky několik fyzicky náročných disciplín se závěrečným výstupem do nejvyššího patra budovy fakulty. Memoriál je podobný hasičským soutěžím TFA (z anglického výrazu Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije).

Memoriál Jana Lewinského bude slavnostně zahájen v půl deváté, vlastní soutěž začne o hodinu později po prohlídce trati. Po celý den si diváci budou moci prohlédnout vystavenou zásahovou techniku HZS Kladno, stejně jako speciál podnikových hasičů z Letiště Václava Havla Praha nebo vozidlo Zdravotnické záchranné služby TRANS HOSPITAL, která jako vůbec první privátní záchranka u nás vznikla v roce 1991 v Řevnicích.

Plakát.jpg

Čas mezi ukončením závodních pokusů a vyhlášením výsledků vyplní dynamická ukázka kladenských profesionálních hasičů, kteří ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou předvedou vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Lezecká skupina HZS Kladno také ukáže záchranu osoby za využití koše nového čtyřicetimetrového automobilového žebříku.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem