HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Příprava na letní požáry: výcvik s bambivakem a nádrží flexi tank

Příprava na nadcházející letní sezónu, kdy je vždy zvýšené riziko vzniku lesních požárů: profesionální a dobrovolní hasiči se školili v plnění bambivaku a využití velkoobjemové nádrže flexi tank.

Na 80 hasičů z 24 jednotek se sešlo o víkendu na letišti v Trutnově – Volanově, aby si ve spolupráci s Leteckou službou Policie ČR nacvičili postupy při plnění bambivaku, který se využívá při leteckém hašení zejména lesních požárů. Profesionální hasiči z centrální stanice Trutnov a členové dobrovolných jednotek z Trutnovska, Královédvorska a Vrchlabska trénovali plnění bambivaku pomocí speciálních proudnic. Postavena byla také jedna ze dvou velkoobjemových nádrží, tzv. flexi tank, které má nově HZS Královéhradeckého kraje (stejně jako všechny kraje v republice) k dispozici. Při výcviku byla postavena a naplněna samonosná nádrž o objemu 36 tisíc litrů vody, profesionální hasiči disponují také nádrží až na 54 tisíc litrů vody. Oba tyto flexi tanky jsou zapůjčeny od SSHR a je možné využívat je jako alternativu pro rychlejší plnění bambivaku při leteckém hašení nebo jako součást dálkové dopravy vody.

Výcviku se zúčastnili profesionální hasiči z CHS Trutnov a dobrovolné jednotky Hajnice, Bílá Třemešná, Dubenec, Choustníkovo Hradiště, Bílé Poličany, Vrchlabí 3, Černý Důl – Čistá, Horní Kalná, Rudník – Arnultovice, Hostinné, Dolní Branná, Horní Lánov, Úpice, Malé Svatoňovice, Pec pod Sněžkou, Jívka, Radvanice, Rtyně v Podkrkonoší, Svoboda nad Úpou, Trutnov – Horní Staré Město, Libňatov, Pilníkov, Mladé Buky, Vlčice.

FOTOGALERIE

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO a VIDEO: HZS HKK, Michal Fanta

vytisknout  e-mailem