HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Meteorologové varují před dalšími bouřkami

Opět tu máme pro vás jedno varování meteorologů, a to na čtvrteční odpoledne, večer a noc.

Očekávat máme silné bouřky (vysoký stupeň nebezpečí) od 15. hodiny do 7. června 2. hodiny ranní, a to zejména v okrese Chrudim, na Holicku, Pardubicku i Svitavsku. Nízký stupeň nebezpečí platí pro Přeloučsko.

Silné bouřky by měly být doprovázeny zejména silným větrem s nárazy až 90 km/h, krátkodobými úhrny kolem 30 mm a kroupami o velikost až 2 cm.

Pozor na silný vítr, pády stromů i lámání větví. Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Při nasyceném povodí předchozími srážkami je možný i vznik přívalové povodně. Vítr může vyvracet stromy a působit i rozsáhlejší škody na majetku. Mohou nastat výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Dbejte na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty a kroupami. Nutno zajistit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Při řízení vozidla v bouřce snižte rychlost jízdy a jeďte velmi opatrně. Nevstupujte a nevjíždějte do proudící vody a zatopených míst. Vývoj a postup bouřek můžete sledovat například na www.chmi.cz.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

zdroj: ČHMU

zdroj: ČHMU 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem