HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Železniční nehoda v Pardubicích

K železniční nehodě do Pardubic (poblíž nové zastávky Pardubice) vyjížděly profesionální a dobrovolné jednotky požární ochrany 5. června ve 22.55 hodin na hlavní koridor Pardubice – Česká Třebová. Došlo zde ke střetu mezinárodního rychlíku s nákladním vlakem. Dále na místě zasahovali policisté a Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje.

Hasiči z okresu Pardubice, Chrudim a sousedního Hradce Králové i hasiči Správy železnic ihned započali s vyprošťováním raněných osob. V provozu bylo několik hydraulických vyprošťovacích zařízení, kterým si hasiči vytvářeli prostor k samotnému vyproštění zraněných osob. Zraněné osoby byly tříděny dle metody START.

V rychlíku cestovalo kolem 380 osob. Nákladní vlak převážel ve vagonech karbid vápenatý, ale naštěstí první dva vagony byly prázdné, tedy nedošlo k úniku nebezpečné látky. Na místě události byly evakuační autobusy z HZS Pardubického kraje a HZS Královéhradeckého kraje. Spolupracovali jsme i s Dopravním podnikem města Pardubice při přepravě nezraněných osob. Ty byly převáženy na hlavní nádraží v Pardubicích. Tým psychologů z řad HZS a Policie ČR poskytoval na místě, ale poté i na hlavním nádraží, kam byly přepravovány nezraněné osoby, první psychickou pomoc. Dětem byly předány pro zmírnění situace z prožité nepříjemné události plyšové hračky dráčci Záchranáčci.

U železniční nehody byly potvrzeny 4 osoby, které nehodu nepřežily. Dále bylo 22 osob transportováno do nemocnic v Pardubicích, Chrudimi i Hradce Králové.

Zásah byl Hasičským záchranným sborem ukončen ve 2.13 hodin a předán hasičům ze Správy železnic, kteří budou pokračovat v likvidačních pracích.

Vyšetřování příčin železniční nehody bude pokračovat i v ranních hodinách a dalších dnech.

Fotografie ke stažení: https://eu.zonerama.com/HZSKHK/Album/11566129?secret=r5t769Bo6QxLcmh8OsG5SwSHh

Odkaz na video: https://youtu.be/nDezYWeYLDc

Foto: Michal Fanta - HZS ČR

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Vlak_PCE__001 kopie

Vlak_PCE__001 kopie 

Detailní náhled

Vlak_PCE__002 kopie

Vlak_PCE__002 kopie 

Detailní náhled

Vlak_PCE__005 kopie

Vlak_PCE__005 kopie 

Detailní náhled

Vlak_PCE__015 kopie

Vlak_PCE__015 kopie 

Detailní náhled

Vlak_PCE__014 kopie

Vlak_PCE__014 kopie 

Detailní náhled

Vlak_PCE__041 kopie

Vlak_PCE__041 kopie 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem