HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zasahovali jsme v Zámeckém parku ve Vratislavicích

V neděli 2. června 2024 v odpoledních hodinách jsme zasahovali v libereckých Vratislavicích. Na tísňovou linku – na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje byla kolem tři čtvrtě na čtyři nahlášena následující událost. Ve vratislavickém Zámeckém parku udeřil blesk do stromu, v jehož blízkosti se nacházeli lidé. 

Na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Liberec a dobrovolní hasiči z libereckých Vratislavic. Po příjezdu na místo události provedli průzkum místa zásahu, kde se nacházelo celkem 18 osob zraněných v souvislosti s úrazem elektrickým proudem. Následně hasiči spolupracovali se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje – zdravotníkům asistovali při poskytování předlékařské pomoci a transportu zraněných osob do sanitních vozů. Na místo události byl povolán také vrtulník Letecké záchranné služby.

Během této mimořádné události vzájemně spolupracovaly tyto složky IZS: HZS Libereckého kraje, ZZS Libereckého kraje, Policie ČR, Horská služba ČR, o. p. s. – oblast Jizerské hory. Zasahovala rovněž JSDHO Liberec – Vratislavice nad Nisou.

Foto

por. Jaroslava Benešová

Odkazy do noveho okna

Foto ze zásahu

Foto ze zásahu 

Detailní náhled

Foto ze zásahu

Foto ze zásahu 

Detailní náhled

Foto ze zásahu

Foto ze zásahu 

Detailní náhled

Foto ze zásahu

Foto ze zásahu 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem