HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vítězem prvního ročníku soutěže jsou žáci z Hroznětína

V Centru zdraví a bezpečí v Karlových Varech se konalo finále soutěže Ty to zvládneš 

Téma soutěže s mottem Ty to zvládneš byly základní úkoly v rámci ochrany obyvatelstva. Přihlášené týmy ze základních škol v kraji měly za úkol prokázat své znalosti a dovednosti, jak se správně chovat při mimořádných událostech jako jsou požáry, zemětřesení, záplavy či další pohromy a havárie, kde běžně zasahují složky IZS. Soutěž pořádalo Oddělení ochrany obyvatelstva Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ve spolupráci Centrem zdraví a bezpečí v Karlových Varech.

V první části soutěže, která probíhala na školách, měli žáci druhých stupňů základních škol pracovat s materiály určenými pro problematiku ochrany obyvatelstva. Vše bylo zakončené on-line testy. V bonusovém kole školní týmy mohly zpracovat krátké video, komiks nebo text na téma, jak správně postupovat při poskytování první pomoci v zadané situaci. Ve finálovém kole v karlovarském Centru zdraví a bezpečí pak žáci prakticky předvedli v modelových událostech, co vše se naučili a jak umí reagovat. V průběhu finále o vůbec první vítězství v preventivně dovedností soutěži mezi sebou soupeřili žáci z ZŠ Březová, ZŠ Habartov, ZŠ Hroznětín, ZŠ a MŠ Kraslice, ZŠ a MŠ Oloví (3 týmy). Jedna finálová škola kvůli nemoci žáků nepřijela, a to ZŠ Sokolov v ulici Křižíkova.

Po vyhodnocení školních kol se na předních pozicích v individuální kategorii umístili tito žáci:

  1. Marek Mikulanda, ZŠ a MŠ Kraslice
  2. Karin Mašková, ZŠ Hroznětín
  3. Laura Habalová, ZŠ a MŠ Kraslice

Umístění a ocenění školních týmů v krajském finálovém kole:

  1. ZŠ Hroznětín
  2. ZŠ a MŠ Kraslice
  3. ZŠ Březová

Kromě trofeje pro vítězný tým obdržely soutěžící ceny v podobě volných vstupů na sportovní atrakce, jako je lanové centrum, lezecká stěna, bazén či jumparéna. Ceny pro vítěze věnovali do soutěže tito partneři: KV Arena, s.r.o. – Bazénové centrum, Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary – Lanové centrum Linhart, KVSTENA.CZ a FUNARENA CHEB s.r.o. Partnerům za podporu soutěže a hodnotné ceny pro soutěžící velmi děkujeme.

Nejen vítězům, ale všem, kteří v ukončeném premiérovém ročníku soutěže měli odvahu se zúčastnit i za nepřízně počasí, velmi gratulujeme.

HZS KVK plánuje soutěž pořádat i v příštím školním roce 2024-2025. Informace o soutěži obdrží školy v červnu emailem, který bude adresován na ředitele škol.

vytisknout  e-mailem