HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přerovští hasiči obhájili vítězství v soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod

Soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze. Náročné hasičské klání se uskutečnilo ve čtvrtek 16. května 2024, a to ve Valašském Meziříčí u atletického stadionu. Zúčastnili se profesionální hasiči HZS Zlínského kraje a HZS Olomouckého kraje. 

A našim týmům se i letos dařilo. Nejlépe si se svým scénářem poradili hasiči ze stanice Přerov, kteří tak s 451 body obhájili své prvenství z předchozího ročníku soutěže a získali putovní pohár. Druhou příčku obsadili hasiči ze Zlínského kraje, a to konkrétně z centrální stanice Zlín s 412 body. Bronzovou pozici obsadil se svým výkonem 363 bodů tým z centrální stanice Prostějov.   

Mezi sebou o stupně vítězů bojovalo celkem 8 čtyřčlenných týmů a družstvo kolegů ze Slovenska. Pro každý tým profesionálních hasičů byla připravena jedna dopravní nehoda se zapeklitým scénářem. S jeho řešením si soutěžící museli poradit v omezeném čase a pod dohledem přísných rozhodčích.

Úkolem každého čtyřčlenného týmu bylo provedení průzkumu a zvolení správné taktiky zásahu a techniky pro vyproštění zraněné osoby. Hlavními úkoly bylo zajištění místa dopravní nehody a správná a účinná stabilizace vozidla. Poté soutěžní družstva nejšetrnějším způsobem vyprostila zraněného figuranta. Vše v časovém limitu dvaceti minut.

Za foto děkujeme HZS Zlínského kraje.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
M: lucie.balazova@hzscr.cz
M: olk.mluvci@hzscr.cz

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem