Institut ochrany obyvatelstva  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Projektové jednání v Ostravě – R-PLAN

Odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva spolupořádali jednání řešitelů projektu R-PLAN (Vytváření sítí pro plán přeshraničního řízení rizik), financovaného Evropskou komisí, resp. Generálním ředitelstvím pro civilní ochranu a operace humanitární pomoci. 

Jednání se konalo na akademické půdě VŠB – Technické univerzity Ostrava ve dnech 7. - 8. října 2022. Za českou stranu se jí také zúčastnili kolegové z HZS Moravskoslezského a Olomouckého kraje a za  Fakultu bezpečnostního inženýrství vedoucí katedry ochrany obyvatelstva doc. Ing. Lenka Brumarová, Ph.D.

Tento projekt řeší zajištění náležité připravenosti a odezvy na nouzové situace spojené s různými riziky. Během trvání projektu byly vybudovány sítě příslušných orgánů na národní a nižší úrovni pro konkrétní rizika za účelem zlepšení připravenosti a preventivních přístupů v oblasti CO v přeshraničních regionech ČR a Slovenska a vypracovány přeshraniční plány řízení rizik.

Kromě evaluace projektu a diskuze o využitelnosti výsledků projektu pro další vývoj spolupráce mezi záchrannými složkami ČR a Slovenska, představila Fakulta bezpečnostního inženýrství účastníkům jednání také své Centrum simulačních technologií (CESIT) a simulátor krizového managementu – SIMPROKIM.


Vloženo: 15. 11. 2022 | Aktualizace: 15. 11. 2022 | Email: spisovna@ioolb.izscr.cz

Odkazy do noveho okna

Ostrava_I

Ostrava_I 

Detailní náhled

Ostrava_II

Ostrava_II 

Detailní náhled

Ostrava_III

Ostrava_III 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem