HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dvojitý úspěch v anketě Hasič roku. Oceněni byli bývalý ředitel i velitel čety

Profesní anketa Hasič roku 2019 byla letos pro Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje úspěšná. 

Sedmnáctičlenná odborná porota vybírala celkem z 68 nominací. V našem případě se podařilo proměnit hned dvě. Osobností HZS ČR roku 2019 se stal a do pomyslné hasičské síně slávy tak vstoupil bývalý ředitel našeho sboru Ing. Jiří Horáček.

Třetí místo v kategorii velitel roku pak získal ppor. Ing. Jiří Glabazňa, velitel čety směny A na olomoucké stanici. Oběma zkušeným hasičům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. Jejich medailonky si můžete přečíst níže a ve fotogalerii si můžete prohlédnout snímky z jejich kariéry u našeho sboru.

Kategorie VELITEL / VEDOUCÍ - 3. místo

ppor. Ing. Jiří Glabazňa

velitel čety HZS Olomouckého kraje

jiri_glabazna_hzsolk (2).JPGVelitel čety směny A na olomoucké stanici Jiří Glabazňa

Podporučík Ing. Jiří Glabazňa nastoupil k profesionálním hasičům v roce 1995. Velitel je tělem i duší, s obrovským odborným přehledem podloženým praktickými zkušenostmi. Právě tyto teoretické znalosti a praktické zkušenosti mu dávají potřebný nadhled a odvahu při zavádění nových technologií a postupů do práce hasičů a záchranářů.

V době kdy začal v České republice vznikat systém výcviku hašení požáru v uzavřeném prostoru, kde právě HZS Olomouckého kraje byl prvním sborem, který vybudoval výcvikové zařízení tzv. flashover kontejner, Jiří Glabazňa byl prvním, který se aktivně zapojil jako lektor výcviku. Právě díky jeho nadšení se podařilo přesvědčit další hasiče, že tento způsob výcviku je nezbytný pro získání základních návyků hasiče při požáru.

Významné je také jeho aktivní zapojení do systému poskytování pomoci České republiky v zahraničí, kdy se stal členem skupiny tzv. styčných důstojníků. S ohledem na vybavení HZS Olomouckého kraje a jeho zapojení do modulu vysokokapacitního čerpání se věnuje především této problematice. Jako velitel jednotky se účastnil pomoci při povodních v Polsku v roce 2010. Za tuto pomoc obdržel ocenění od ministra vnitra Polské republiky.

Kategorie OSOBNOST HZS ČR ROKU

Ing. Jiří Horáček

Bývalý ředitel HZS Olomouckého kraje

jiri_horacek_hzsolk_9.jpgBývalý ředitel HZS Olomouckého kraje Jiří Horáček (uprostřed)

Ing. Jiří Horáček působil v požární ochraně 35 let. Za tuto dobu prošel řadou funkcí. Nejdelší úsek jeho profesní kariéry je spjat s vedoucími pozicemi v organizaci, a to nejprve na okresní úrovni v Bruntále a následně 9 let v čele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Jako člen poradního sboru Vrchního požárního rady se po povodních v roce 1997 významnou měrou podílel na tvorbě krizové legislativy, transformaci civilní ochrany, zavedení služebního poměru a utváření novodobé podoby Hasičského záchranného sboru ČR. Má bohaté zkušenosti s řízením rozsáhlých mimořádných událostí, především povodní. Je zakládajícím členem České asociace hasičských důstojníků, v jejímž čele stál až do roku 2009. Vždy usiloval o rozvoj nových směrů a trendů v požární ochraně. Je obecně uznávanou osobností, která se výrazně zapsala do novodobých dějin požární ochrany v České republice.

Hasič roku je profesní anketa, kterou vyhlašují společně ministr vnitra a generální ředitel HZS ČR již od roku 2009. Kvůli pandemii koronaviru jsme letos předávali skleněné přilby, které jsou symbolickým oceněním práce profesionálních hasičů na prvních místech v jednotlivých kategoriích, sami pouze s kamerou. Sestřih můžete zhlédnout v přiloženém videu.

Další informace o oceněných hasičích, kolektivech, projektech či zásazích roku 2019 najdete zde.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz

Odkazy do noveho okna

jiri_horacek_hzsolk (1)

jiri_horacek_hzsolk (1) 

Detailní náhled

jiri_horacek_hzsolk (2)

jiri_horacek_hzsolk (2) 

Detailní náhled

jiri_horacek_hzsolk (3)

jiri_horacek_hzsolk (3) 

Detailní náhled

jiri_horacek_hzsolk (4)

jiri_horacek_hzsolk (4) 

Detailní náhled

jiri_horacek_hzsolk (5)

jiri_horacek_hzsolk (5) 

Detailní náhled

jiri_glabazna_hzsolk (1)

jiri_glabazna_hzsolk (1) 

Detailní náhled

jiri_glabazna_hzsolk (1)

jiri_glabazna_hzsolk (1) 

Detailní náhled

jiri_glabazna_hzsolk (2)

jiri_glabazna_hzsolk (2) 

Detailní náhled

jiri_glabazna_hzsolk (2)

jiri_glabazna_hzsolk (2) 

Detailní náhled

jiri_horacek_hzsolk_9

jiri_horacek_hzsolk_9 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem