HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Během Štědrého večera zasahovali hasiči v Hradci Králové u dvou požárů

V obou případech se požár rozšířil od hořícího vánočního stromečku. 

HK, Mýtská - stromeček na ulici.JPGHradec Králové – požár – 24. 12. 17:15

V 17:15 byl na krajské operační a informační středisko nahlášen požár v Mýtské ulici. V bytě v druhém nadzemním podlaží začalo hořet kolem 17:10 hod. Obyvatelé bytu připravovali po večeři dárky a náhle zjistili, že začíná hořet stromeček. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z obou hradeckých stanic a dobrovolná jednotka z Třebše držela zálohu na stanici.

Požár se podařilo dostat velmi brzy pod kontrolu. Celý byt byl silně zakouřený, hasiči jej po dohašení všech ohnisek odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Rodina stačila byt bezpečně opustit, nikdo nebyl zraněn.

Požár, který s největší pravděpodobností vznikl od vánočního světelného řetězu, napáchal škody za asi 50 tisíc korun. Plameny se od stromečku rozšířily i na blízký nábytek a zničily celou kuchyňskou linku. Na místo události povolal vyšetřovatel hasičů experta z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč, aby pomohl s určením příčiny vzniku požáru od elektrické instalace. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit majetek ve výši asi jednoho milionu korun. Byt je však v současné době neobyvatelný a rodina se uchýlila k příbuzným.

Hradec Králové – požár – 24. 12. 21:19

Hradeckým hasičům byl vyhlášen poplach po 21. hodině, kdy tentokrát hořelo v šestém nadzemním poHK Třebechovická - stromeček.JPGdlaží panelového domu v Třebechovické ulici. Požár lokalizovali obyvatelé garsonky před příjezdem jednotek, hasiči následně vše dohasili a odvětrali obytné prostory.

I za touto událostí stál požár vánočního stromku, který zapříčinila pravděpodobně prskavka. Nesprávné používání pyrotechniky způsobilo nejen škodu ve výši asi 30 tisíc korun, ale také přivodilo zranění jednomu uživateli bytu. Toho předali hasiči do péče záchranářů a následně byl převezen do zdravotnického zařízení.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice U Přívozu i stanice Hradec Králové – Pražská a dále jednotky SDH Hradec Králové – Malšova Lhota a Svinary.

Rady, jak předcházet požárům v domácnostech ve vánočním čase najdete zde.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

HK Třebechovická - stromeček

HK Třebechovická - stromeček 

Detailní náhled

HK, Mýtská - linka

HK, Mýtská - linka 

Detailní náhled

HK, Mýtská - místo stromečku

HK, Mýtská - místo stromečku 

Detailní náhled

HK, Mýtská - stromeček na ulici

HK, Mýtská - stromeček na ulici 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem