HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na silnicích je ledovka, umožněte průjezd záchranářům

Kvůli velmi zhoršeným podmínkám jízdy na silnicích na většině území kraje vyzývají záchranáři k maximální opatrnosti a ohleduplnosti 

Od ranních hodinách pokryla povrch silnic na většině území kraje ledovka po namrzajícím dešti. Velmi výrazně se tak zhoršily podmínky pro jízdu na vozovkách. Hasiči společně s ostatními složkami IZS zasahují u několika dopravních nehod najednou. Příjezd na místo komplikuje nejen špatně sjízdný namrzlý povrch silnic, ale také ostatní auta blokující průjezd.

Záchranáři tak důrazně apelují na řidiče, aby na zledovatělch vozovkách jezdili s maximální opatrností. V ideálním případě aby v dopoledních hodinách pokud to není nůtné vůbec na silnice nevyjížděli. Pokud již musí vyjet, tak záchranáři žádají o ohleduplnost pro jejich techniku během jízdy k zásahům. Záchranáři rovněž upozorňují na povinnost vytvářet uličku pro průjezd záchranářské techniky v případě, že se motoriské dostanou do kolony. Právě neohleduplnost řidičů v dnešních ranních hodinách velmi výrazně komplikovala dojez záchranných složk na místa dopravních nehod.

Aktuláně hasiči zasahují u dopravní nehody nákladního auta u Šabiny, nehody osobního auta v Loučkách, nehody dvou aut u Kynšperka, u nehody osobního auta u Kraslic a nyní u nehody pěti osobních aut na silnici D6 u Kynšperku nad Ohří.

VD-SO1-2018_11_30-d5613d4f.jpg

vytisknout  e-mailem