HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní výcvik měl vysokou a profesionální úroveň

Ve dnech 2. až 4. října 2017 se uskutečnilo v rámci projektu Evropské unie "Bezpečné pohraničí" společné cvičení lezecké skupiny HZS Pardubického kraje, územního odboru Ústí nad Orlicí a lezecké skupiny SP Polsko. Společného cvičení se zúčastnilo celkem 12 lezců z Ústí nad Orlicí a čtyři lezci z polského vojvodství Wroclaw. 

Celé tři dny školení a výcviku byly v opravdu krásném prostředí Hrubé Vody nedaleko Olomouce, kde se nachází sportovní areál s lyžařským svahem, bobovou dráhou i lanovou stezkou. Ubytování bylo v apartmánových domech a stravování v nedalekém hotelu Hrubá Voda. Na zahájení i ukončení cvičení byl přítomen ředitel územního odboru Ústí nad Orlicí plk. Ing. Roman Studený společně s velitelem stanice mjr. Ing. Liborem Duškem.

„První den školení a výcviku byl věnován seznámení jednotlivých lezeckých skupin s platnou legislativou daných států pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou, ukázky materiálního zabezpečení lezeckých skupin. Nechyběly video ukázky záchranných prací jednotlivých skupin a prohlídka areálu,“ přibližuje výcvik nprap.  Bc. Pavel Zámečník, který je nejen hasičem lezcem, ale i instruktorem.

Další den se obě skupiny přesunuly na lyžařský vlek, kde se nacvičovala společná evakuace osob z lanové dráhy. V odpoledních hodinách pak byl na programu nácvik záchrany a evakuace zraněné osoby v těžko přístupném terénu na lanové stezce. Třetí den společného výcviku v dopoledních hodinách hasiči procvičovali záchranné práce na skalním terénu se skalním lezením v lokalitě Malý Rabštejn a odpoledne pak nácvik jednotlivých záchranných prací v hale nádraží. 

„Ač se počasí moc nepodařilo, tak výcviky a cvičení měly velice vysokou a profesionální úroveň,“ pochvaluje si společný mezinárodní výcvik Pavel Zámečník.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

výcvik1

výcvik1 

Detailní náhled

výcvik2

výcvik2 

Detailní náhled

výcvik3

výcvik3 

Detailní náhled

výcvik4

výcvik4 

Detailní náhled

výcvik5

výcvik5 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem