HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči likvidovali požár zemědělské usedlosti

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy 

K požáru zemědělské usedlosti do Březiny na Svitavsku vyjíždělo v sobotu 30. září v 10.26 hodin deset jednotek hasičů (z toho tři jednotky hasičů vyjely na pomoc ze sousedního kraje Vysočina). Při příjezdu hasičů bylo vidět, že plameny již zasáhly střechu zemědělského objektu. Hasiči nasadili potřebný počet proudů vody k likvidaci požáru. Ustavena byla i výšková technika, ze které byly také vedeny hasební práce. Uvnitř objektu byla nalezena propan butanová lahev, kterou hasiči vynesli a následně ochlazovali, aby nedošlo k explozi.

Hasiči museli z hořícího objektu vyvést dobytek – zachránit 14 býků, 4 prasata, 1 krávu a 7 koz.

Dále bylo nutné vyskladnit slámu z půdy. Došlo ke zborcení stropu a byl předpoklad, že dojde k úmrtí dobytka. Zvířatům se ale nic nestalo. Zřízeno bylo čerpací stanoviště u místního rybníka a další stanoviště bylo u řeky. Voda byla na místo požáru dopravována kyvadlově v cisternách. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 12.31 hodin. Požár byl zcela zlikvidován v 15.39 hodin.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Podle slov vyšetřovatele hasičů je příčina vzniku požáru předmětem dalšího vyšetřování, vyloučit v tuto chvíli můžeme úmyslné založení.

Objekt se nepodařilo uchránit – uchráněné hodnoty jsou pouze v zachráněném dobytku v celkové výši 545 tisíc korun. Poslední jednotky se na své základny vrátily v 17.08 hodin.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Březiny

Březiny 

Detailní náhled

Březiny1

Březiny1 

Detailní náhled

Březiny2

Březiny2 

Detailní náhled

Březiny3

Březiny3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem