HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zabezpečení jednotek požární ochrany u dlouhotrvajících zásahů. Takové bylo hlavní téma zahraniční stáže

Ve dnech 29. - 30. srpna 2017 se zúčastnili dva příslušníci HZS Pardubického kraje mjr. Ing. Libor Dušek a plk. Ing. Ivo Oprchalský pracovního panelu odborníků v polském Turówě.

Téma, které se projednávalo, bylo týlové zabezpečení jednotek požární ochrany u dlouhotrvajících zásahů. „Jednání se odehrávalo současně s konajícím cvičením jednotek požární ochrany v oblasti elektrárny a dolu Turów,“ přibližuje setkání plk. Ing. Ivo Oprchalský, vedoucí oddělení IZS a služeb HZS Pardubického kraje. 

„Součástí programu bylo seznámení s dolem Turów a jeho zabezpečením na mimořádné události, rovněž jsme byli seznámeni se současností elektrárny Turów včetně zabezpečení vodního hospodářství a s tím souvisejícími bezpečnostními opatřeními,“ doplňuje Oprchalský. Během panelu odborníků byly představeny podmínky týlového zabezpečení jednotek požární ochrany na české u polské straně. Na závěr služební zahraniční cesty měli příslušníci možnost seznámit se s rozvinutým týlovým zabezpečením v rámci probíhajícího cvičení pro zhruba 200 osob.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem