HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Královéhradecký kraj poctil svou návštěvou generální ředitel HZS ČR brig. gen. Drahoslav Ryba

Ta proběhla ve dnech 15. a 16. 3.2016. 

Nabitý pracovní program dvoudenní návštěvy započal generální ředitel HZS brig. gen. Drahoslav Ryba návštěvou krajského operačního a informačního střediska sídlícího v Hradci Králové – Kuklenách. Zde jej přivítal ředitel HZS Královéhradeckého kraje plk. František Mencl, který jej doprovázel po oba dva dny. Společně s generálním ředitelem přicestovala také jeho asistentka Irena Mrvíková a vedoucí kanceláře generálního ředitele HZS ČR Vlastimil Studený. Po návštěvě operačního střediska zamířili hosté za hasiči sloužícími na přilehlé požární stanici v Hradci Králové – Kuklenách a společně diskutovali o podmínkách výkonu jejich služby, technickém vybavení stanice apod.

Následně se brig. gen. Ryba setkal s primátorem Zdeňkem Finkem a na pracovním obědě také s prvním náměstkem Hejtmana Otakarem Rumlem. S oběma hovořil především o financování rekonstrukce sportovního stadionu královéhradeckých hasičů a představil jim koncepci nové dotace pro dobrovolné hasiče.

Odpolední program pokračoval návštěvou požární stanice v Hořicích, kde se generální ředitel zajímal o zamýšlenou rekonstrukci stanice, která je společně využívána jak profesionálními, tak také dobrovolnými hasiči. Tuto problematiku diskutoval se starostou Hořic Alešem Svobodou i s Otakarem Rumlem, který je o této skutečnosti informován a je ochotný pomoci s řešením.

V Bílých Poličanech se generál Ryba sešel s představiteli Výkonného výboru a rady represe krajského sdružení dobrovolných hasičů Královéhradeckého kraje, kterým vysvětlil principy přidělování nové dotace pro jednotky sdružení dobrovolných hasičů obcí a přiblížil jim materiál určený pro jednání vlády, který se zabývá řešením některých problémů jednotek sdružení dobrovolných hasičů obcí a spolků působících na úseku požární ochrany.

Pozdní odpoledne a večer pak generální ředitel Ryba strávil ve školicím a rekreačním zařízení HZS v Hájemství. Zde se setkal s vedením krajského ředitelství a vedoucími jednotlivých oddělení. Řešili se zde především potřeby úseku stavební prevence a ekonomiky se zvyšujícím se nárůstem agendy. Generální ředitel přislíbil, že se řešením této situace bude zabývat. Zde se k nim připojil náměstek ekonomiky generálního ředitelství HZS Slavomír Bell, který se zdržel do druhého dne.

Program druhý den pokračoval prohlídkou nově otevřen požární stanice ve Vrchlabí. I zde hovořil brig. gen. Ryba s hasiči o spokojenosti s podmínkami pro výkon služby. Zajímal se také o jimi užívanou tuzemskou dýchací techniku, kterou královéhradecký kraj jako jeden z mála používá. Hasiči ocenili především nižší pořizovací cenu, nižší servisní náklady a samozřejmě také provozní spolehlivost.

Pracovní program v tomto kraji zakončil generál Ryba na požární stanici v Nové Pace. 

Odkazy do noveho okna

5 Návštěva GŘ-HK6

5 Návštěva GŘ-HK6 

Detailní náhled

4 Návštěva GŘ-HK5

4 Návštěva GŘ-HK5 

Detailní náhled

3 Návštěva GŘ-HK4

3 Návštěva GŘ-HK4 

Detailní náhled

2 Návštěva GŘ-HK3

2 Návštěva GŘ-HK3 

Detailní náhled

1 Návštěva GŘ-HK2

1 Návštěva GŘ-HK2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem