HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Opavští hasiči vyprošťovali zraněného řidiče auta ve stromě

            Dvě jednotky opavských hasičů zasahovaly v pondělí 7.3.2016 odpoledne v obci Rohov (okres Opava) u nehody osobního automobilu, který skončil ve vzrostlém stromě. Hasiči museli vyprostit zraněného a zaklíněného řidiče (43 let), který jel sám. Také asistovali u transportu zraněného muže do vrtulníku a při nakládání havarovaného auta na vozidlo odtahové služby.

            Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí krátce před čtvrtou hodinou odpolední. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Opavě a jednotka dobrovolných hasičů Opava-Kylešovice.

            Hasiči zabezpečili havarované vozidlo před požárem a opatrně vyprostili zraněného řidiče pomocí hydraulických nůžek. Museli přitom odstřihnout celý sloupek B na straně řidiče, položit muže na páteřní desku a přenést do sanitního vozu ZZS MSK. Pak hasiči pomohli s transportem zraněného řidiče do vrtulníku LZS. Silnice byla v době vyprošťování zcela uzavřena.

            Po zdokumentování nehody byl provoz kyvadlově obnoven jedním jízdním pruhem. Hasiči ještě pomáhali při naložení havarovaného auta na vozidlo odtahové služby, silnici uklidili a zprůjezdnili vozovku v obou směrech jízdy.

Odkazy do noveho okna

DNstromvyprosteniRohov (1 OP)

DNstromvyprosteniRohov (1 OP) 

Detailní náhled

DNstromvyprosteniRohov (2)

DNstromvyprosteniRohov (2) 

Detailní náhled

DNstromvyprosteniRohov (3)

DNstromvyprosteniRohov (3) 

Detailní náhled

DNstromvyprosteniRohov (4)

DNstromvyprosteniRohov (4) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem