HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Literární soutěž - vytvořte komiks na téma hasičské historie

Již osmý ročník soutěže v rámci projektu "Dávají za nás ruku do ohně" dnes 11.2., u příležitosti Evropského dne tísňové linky 112, vyhlásilo  MV–generální ředitelství HZS ČR.  

Tentokráte nese soutěž název JAK SE HASILO PŘED 150 LETY aneb když nablýskané parní stroje vedly s ohněm líté boje. Letošní téma je zaměřeno do hasičké historie, jelikož pražský, brněnský a českobudějovický profesionální hasičský sbor pomáhá lidem již více jak 150 let. Literárním útvarem byl zvolen komiks. Rozsah je stanoven na pouhých 3 - 5 obrázků doplněných textem. Příspěvky je možné zasílat do 30. června 2016. Díla soutěžících jsou opět zařazena do pěti kategorií. O vítězích rozhodně odborná porota. Ocenění za nejlepší výtvory pak budou, jako již poněkolikáté, předány 3. září 2016 na Zirožském hasičském tatrování.  

Loňský ročník soutěže se vydařil a přišla spousta krásných hasičských pohádek. Z těch nejlepších byla vytvořena kniha, která bude vydána v květnu. Věříme, že i v tomto roce se sejde spousta zajímavých děl. Proto děti, dospělí i hasiči neváhejte se zapojit a tvořte a posílejte své komiksy. 

přihláška do soutěže

 

Hasičský komiks letákHasičský komiks leták

 

 

 

 

 

vytisknout  e-mailem