HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Petrově nad Desnou shořela kůlna

V sobotu 23. ledna 2016 byl v 20:22 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár kůlny stojící u rodinného domu v obci Petrov nad Desnou. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči ze Šumperku - Temenice, Petrova nad Desnou a Velkých Losin. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažena celá kůlna, která se nacházela v zadní části domu. Všechny osoby, které byly v době vzniku požáru doma, byly mimo objekt v bezpečí.

Hasiči se kromě samotné likvidace požáru čtyřmi proudy vody zaměřili také na průzkum rodinného domu. Kontrolovali, zda se požár nerozšířil i do obytných prostor. To se naštěstí nepotvrdilo, tyto prostory byly pouze silně zakouřeny dýmem. V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali uskladněné dřevo, které dohašovali a likvidovali ohniska požáru. Na závěr hasiči zkontrolovali požářiště termokamerou.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za 45 minut po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 22:41 hodin.

Požár zničil dřevo, dřevěné desky a částečně ohořel strop. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 300.000 Kč, příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na elektroinstalaci.

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039 (linka tiskový mluvčí)
tel: 950 770 207
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

 

Odkazy do noveho okna

P_petrov_23-1-2016

P_petrov_23-1-2016 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem