Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

PRO UČITELE

pomucky_2.jpg 

PODKLADY A UČEBNICE

Pro výuku ochrany člověka za běžných rizik je připravena řada pomůcek a materiálů, které jsou z velké části volně ke stažení.

 osvedceni.jpg

KURZY PRO UČITELE

Vzhledem ke složitosti problematiky „Ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí“ se HZS ČR aktivně zapojuje do přípravy této skupiny, neboť bez dobře připravených pedagogů nemůže nikdy probíhat kvalitní výuka. Z tohoto důvodu jsou pro učitele připraveny odborné kurzy, které jsou začleněny do systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

 projekty.jpg

PROJEKTY K PODPOŘE VÝUKY NA ŠKOLÁCH

V uvedené rubrice je uveden přehled projektů v oblasti ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí, které se konají za účasti či podpory Hasičského záchranného sboru ČR (osvědčený projekt HASÍK CZ – preventivně výchovná činnost v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva; úspěšné projekty bezpečnostního portálu Záchranný kruh; velice zdařilý projekt Vaše cesty k bezpečí aneb chytré blondýnky radí...).

 VV3.png

SOUTĚŽE

Rubrika obsahuje podrobnosti k právě probíhajícím soutěžím pro děti, mládež i dospělé, které organizuje Hasičský záchranný sbor ČR nebo na nichž se podílí.

 laptop copy.png

PODPORA VÝUKY ZE STRANY HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU ČR

Podporu výuky ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí na základních a středních školách poskytují i jednotlivé HZS krajů. Informace o jejich činnosti a projektech naleznete v této rubrice.

 Waterdrop1.png

ODKAZY

V této části naleznete výběr odkazů na související webové portály (např. portál Asociace Záchranný kruh, Prevence info, Příprava občanů k obraně státu), které se věnují oblasti ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí a bezpečnosti obecně.

vytisknout  e-mailem