HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požární stanice Hranice

HZS Olomouckého krajeps_hranice_foto.JPG

územní odbor Přerov
požární stanice Hranice

Tovačovského 117
753 00  HRANICE

telefon: 950 782 011
fax: 950 782 001
e-mail: hranice@hzsol.cz

npor. Ing. Tomáš Novák
velitel PS Hranice
tel: 950 782 097

Kategorie požární stanice a předurčenost

Požární stanice Hranice je na základě plošného pokrytí území Olomouckého kraje jednotkami požární ochrany zařazena do kategorie JPO I – typ stanice P2. Na stanici je zajištěn nepřetržitý výkon služby ve třech směnách, celkový počet čítá 24 příslušníků. Jedna směna je 8 příslušníků a minimální stav službu konající směny je 6 příslušníků. V rámci směny je organizován 1 výjezd. Stanice je zařazena pro řešení událostí při dopravních nehodách do kategorie B. Pro řešení zásahů na nebezpečné látky je stanice zařazena do kategorie Z.

 P2 – B – Z

P2 – organizovaný minimálně jeden výjezd
     – základní početní stav 8 hasičů
B – předurčenost pro zásahy při dopravních nehodách 
    – k dispozici rychlý zásahový automobil
Z – předurčenost pro zásahy na nebezpečné látky

ps_hranice_struktura.gif

Požární stanice v Hranicích

Požární stanice v Hranicích se nachází mimo centrum města při silnici I 47 z Ostravy na Přerov. Stavebně ji tvoří jeden dvoupodlažní objekt, který slouží společně pro jednotky HZS OLK a SDH města Hranice. V přízemí požární stanice jsou garážová stání pro výjezdová vozidla, mycí box, dílna pro drobné opravy, skladovací prostory a plynová kotelna. V nadzemním podlaží je zázemí pro výkon služby jednotky PO (kancelář, šatny, sociální zařízení, kuchyňka, posilovna, školící místnost a sál, ložnice). V areálu požární stanice Hranice je vybudováno sportovní hřiště a cvičná věž pro požární sport. V současné době probíhá realizace výstavby nového objektu Hasičské zbrojnice pro jednotku SDH města Hranice, který bude navazovat z pravé strany na budovu požární stanice Hranice. 

Mobilní požární technika na PS Hranice:

Hasební obvod

Hasební obvod stanice Hranice pokrývá nejen město Hranice, ale i území obcí spadajících do působnosti výkonu státní správy pověřené obce Hranice a jedné obce, která spadá do působnosti pověřené obce Lipník nad Bečvou. Jednotka z požární stanice Hranice zajišťuje výjezdy do “příhraničních” oblastí okresu Olomouc, Nový Jičín, Vsetín a Kroměříž. V hasebním obvodu požární stanice Hranice jsou dislokovány 3 JPO II, 5 JPO III, 35 JPO V a 1 JPO VI.

vytisknout  e-mailem